Svjetliji od punog Mjeseca: Ovaj komet pamtit ćete do kraja života!

Trenutno se na noćnom nebu može vidjeti samo kao slabo svjetleća točkica i uz pomoć teleskopa, no svjetski astronomi s velikim iščekivanjem prate njegovu putanju. Do kraja godine, čitav svijet će znati za njega - komet Ison.

Zvjezdan Svemirković Prije 1 godine

Komentar uklonio administrator
Prijavi zloupotrebu

Prijavi zloupotrebu

Anhur Prije 1 godine

@Zvjezdan Svemirković[1237854]: Ima ona jedna pjesma: ''Na čemu si ti'' ;)

Prijavi zloupotrebu

Prijavi zloupotrebu

Prijavi zloupotrebu

Anhur Prije 1 godine

@Zvjezdan Svemirković[1237893]: Da, komet dođe i ode...lijep prizor na nebu i to je to...ništa više, ništa manje. Kada bude išao prema Zemlji, e to će već biti druga priča ;)

Prijavi zloupotrebu

kasiopea Prije 1 godine

@duhonja : nisam ja zabrijala nego sam to pročitala

Prijavi zloupotrebu

Prijavi zloupotrebu

kasiopea Prije 1 godine

@Zvjezdan Svemirković[1237893]: 50% ljudi ne uviđa ozbiljnost sitvacije ,

Prijavi zloupotrebu

Damir Špehar Prije 1 godine

@Zvjezdan Svemirković[1237925]: ....prijatelju jel ima šanse da neki mali komet koji pravi vrlo ograničenu štetu padne na recimo Markov trg 6 ?

Prijavi zloupotrebu

Privremeni Prije 1 godine

@Zvjezdan Svemirković[1237910]: Um... Nojevi zapravo ne zabadaju glavu u pijesak. Pogrešno si informiran. ;-)

Prijavi zloupotrebu

duhonja Prije 1 godine

@kasiopea : nisam rekao zabrljača,nego zabrijala.. :) Ozbiljnost situacije u smislu?? Mene daleko više brine zagađivanje planeta,drastične promjene klime,i sve manje resursa za dostatnu proizvodnju hrane,a i voda će polako postati strateški interes..

Prijavi zloupotrebu

@duhonja : Ma nemas ti pojma... To je sve posljedica urote reptila i ostalih bića iz drugih dimenzija, prolazaka kometa, a i Nibiru je na putu. Popušio si foru od reptila jer oni žele da mislimo kako smo sami krivi za sve promjene da bi skrenuli fokus sa planirane invazije. :D

Prijavi zloupotrebu

emir002 Prije 1 godine

Arthur Clarke je u svojim znanstveno-fantastičnim pričama obradio i jednu zanimljivu temu: Oorthov oblak naseljava jedna vrsta primitivne inteligencije u kometama. Kruže oko sunca kao zvjeri oko logorske vatre ali se ne smiju približiti. Ove komete koje nam se približe predstavljaju možda mrtva tijela, ili kriminalce koji su poslani da pronađu smrt u vatrama vječnog sunca.. Zanimljiva pričica

Prijavi zloupotrebu

dambh Prije 1 godine

a 99,9% ljudi ne čita ovaj članak, tako da oni žive RAHAT,, živjeliiii

Prijavi zloupotrebu

spock Prije 1 godine

Imate poprilično neutemeljene strahove s obzirom da će komet Ison proći na udaljenosti od nekih 60 milijuna kilometara od Zemlje.,da malo bolje dočaram koliko je to daleko, to vam je nekih 170 puta dalje nego što je Mjesec udaljen od Zemlje, odnosno malo dalje nego što je Mars udaljen od Zemlje....dakle neće imati baš nikakvog utjecaja na Zemlju...biti će samo lijepa pojava na nebu.

Prijavi zloupotrebu

kasiopea Prije 1 godine

@duhonja : sori , krivo sam napisala , nismo mi ništa krivi , zemlja prelazi u više dimenzije, prema tome , moraju se događat i neke vidljive nama promjene , uz vibracije koje mi ne možemo osjetit

Prijavi zloupotrebu

duhonja Prije 1 godine

@Privremeni : E bi ga..gledao sam i ja The Event i Falling skies,no usprkos logičnosti,realne šanse za tako nešto su zanemarive.. Jedino je prihvatljivo da se ljudska vrsta sama po sebi,evoluira,dakle,napravi onaj famozni pomak od 1,6% genetske razlike,u pojedincima a tada i njihovim potomcima..no tu nema nikakve veze vanjski uticaj,nego čisto prirodni tijek..

Prijavi zloupotrebu

@emir002 : Koliko ja znam postojanje Oortovog oblaka je samo nepotvrđena pretpostavka. Osim ako se nesto nije promijenilo u međuvremenu... Već dugo nisam u tim vodama.

Prijavi zloupotrebu

duhonja Prije 1 godine

@kasiopea : srećo,moraš u te jednadžbe htjela ne htjela ubrojiti i fizikalne zakonitosti svemira..Istina Bog,još neke stvari čovjek ne može pojmiti,ali općeniti zakoni fizike,prilično dobro i čvrsto stoje..

Prijavi zloupotrebu

Forum.dnevnik.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o kolačićima možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice forum.dnevnik.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice forum.dnevnik.hr kliknite na gumb "Slažem se". Slažem se